Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Niebieska glinka

Niebieska glinka – właściwości i działanie

Data publikacji 14 kwietnia 2023


Glinka niebieska nie jest tak popularna, jak, chociażby glinka zielona czy glinka biała, a szkoda. Okazuje się bowiem, że słynie ona z wysokiej zawartości substancji mineralnych. To właśnie one w dużej mierze odpowiadają za wyjątkowe właściwości, które warto poznać. Dobrze byłoby też dowiedzieć się, komu w szczególności polecana jest glinka niebieska i w jaki sposób można z niej korzystać. 

Skąd pochodzi glinka niebieska i co zawiera?

Glinka niebieska posiada postać proszku o błękitnym zabarwieniu. Co ciekawe, im jaśniejsza jej barwa, tym więcej cennych składników mineralnych zawiera. Glinkę niebieską pozyskuje się przede wszystkim z krajów wschodniej Europy, w tym z terenów Ukrainy oraz Rosji. Największym bogactwem glinki niebieskiej są oczywiście znajdujące się w niej składniki mineralne. Mowa tu przede wszystkim o krzemie, żelazie, magnezie, potasie oraz o wapniu i sodzie. Co istotne, są one wyjątkowo dobrze przyswajalne przez organizm człowieka. Sama glinka jest zaś stosunkowo tania, dlatego większość osób może pozwolić sobie na jej zakup.

Jakie są właściwości glinki niebieskiej?

Glinka niebieska charakteryzuje się wszechstronnymi właściwościami. Przede wszystkim, wykazuje ona działanie przeciwbakteryjne. Jest więc w stanie pokonać szkodliwe bakterie bytujące na skórze. Dzięki temu nie będą się one przyczyniać do powstawania uciążliwych stanów zapalnych oraz przebarwień. Glince błękitnej nie można odmówić także właściwości przeciwzapalnych, dzięki czemu są w stanie przyspieszać proces gojenia się zmian skórnych. Będą one również pojawiać się rzadziej. Ten wyjątkowy surowiec naturalny posiada także działanie łagodzące oraz oczyszczające. Można zatem liczyć na to, że glinka błękitna pomoże zwęzić rozszerzone pory, a także zmniejszyć widoczność naczynek krwionośnych czy zaczerwienienia. 

Komu polecana jest glinka niebieska i jak z niej korzystać?

Glinka niebieska jest dość delikatna. Dzięki temu może ona znaleźć zastosowanie przede wszystkim w pielęgnacji skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Z powodzeniem mogą zatem sięgać po nią osoby posiadające skórę płytko unaczynioną. Pomoże również cerze przetłuszczającej się oraz mającej problem z rozregulowaną pracą gruczołów łojowych. Warto stosować ją także w przypadku takich chorób jak łuszczyca, egzema czy łojotokowe zapalenie skóry. Ten wyjątkowy surowiec kosmetyczny nadaje się zarówno do stosowania na twarz, jak i na inne części ciała, w tym na skórę głowy. 

Glinkę niebieską w formie proszku można nabyć przede wszystkim w sklepach z naturalnymi kosmetykami. Najwygodniej stosować ją w formie maseczki na skórę. W celu jej wykonania wystarczy zmieszać glinkę błękitną z wodą bądź hydrolatem. Za najbardziej uniwersalny uchodzi ten na bazie kwiatów róży damasceńskiej. Jeżeli maseczka osiągnie konsystencję papki, będzie to znaczyło, że jest gotowa. Wystarczy nałożyć ją na konkretny obszar skóry i pozostawić na mniej więcej piętnaście do dwudziestu minut. Po upływie tego czasu glinkę niebieską należy spłukać ze skóry przy pomocy letniej wody. Zbyt gorąca bądź zbyt zimna mogłaby niepotrzebnie pobudzić gruczoły łojowe do intensywniejszej pracy, bądź rozszerzyć naczynia krwionośne. Aby można było mówić o pozytywnych rezultatach wynikających ze stosowania mydła niebieskiej glinki, konieczna jest systematyczność. Wydaje się, że najlepiej będzie używać maseczki od jednego do dwóch razy w tygodniu, w zależności od potrzeb skóry, które mogą oczywiście ulegać zmianom. 

 

Redakcja mypastellife.pl

Zespół pasjonatów z dziedziny mody, urody, zdrowia i stylu życia, dzieli się profesjonalną wiedzą na temat najnowszych trendów, pielęgnacji, zdrowego odżywiania i aranżacji wnętrz. Od lat inspirujemy naszych czytelników, dostarczając wartościowe treści, które pomagają czerpać radość z codzienności.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?